دانلود رایگان برنامه کامپایلر Turbo C++ 4.5

C++

دانلود رایگان برنامه کامپایلر Turbo C++ 4.5

کامپایلر زبان C و خصوصاً توربو سی پلاس پلاس ++Turbo C یکی از پرکاربرد ترین ها در زمینه آموزش برنامه نویسی است .  هم اکنون لینک دانلود توربو سی پلاس پلاس را برای شما قرار دادیم. پس از دانلود رایگان شما می توانید از بخش دسته بندی سی پلاس سایت انواع آموزش ها و دانلود پروژه های آموزشی را انجام دهید و در کامپیوتر شخصی خود تمرین انجام دهید

 

لینک دانلود آخرین نسخه کامپایلر سی پلاس برای ویندوز۷: 

این فایل را از حالت فشرده خارج کنید تا برای استفاده آماده باشد

حجم فایل: ۲,۶۲۳ KB

نوع: فشرده شده ( ZIP )

 

 

نسخه بسیار قدیمی سی پلاس پلاس برای ویندوز اکس پی XP هم براتون گذاشتم.


لینک دانلود: 

دانلود رایگان کامپایلر سی پلاس پلاس نسخه Windows XP  Turbo C++ 4.5 

حجم فایل : ۲۵,۴۶۵ KB

 

تاریخچه اطلاعات در مورد زبان C

در اوایل دهه ۱۹۷۰ میلادی، زبان C، توسط دنیس ریچی و به عنوان زبان برنامه نویسی سیستم ها طراحی شد.

این زبان از دو زبان قدیمی تر بنام های BCPL و B حاصل شده است. زبان C تا سال ۱۹۷۸ منحصر به استفاده در لابراتوار کمپانی BELL بود تا این که توسط دو تن بنام های ریچی و کرنیه نسخه نهایی این زبان منتشر شد. به سرعت کامپایلر ها و مفسر های متعددی از C توسعه یافت اما برای جلو گیری از ناسازگاری های ایجاد شده و نیز حفظ قابلیت حمل زبان، تعاریف متحد الشکلی توسط استاندارد (ANSI (American national standard institute موسسه استاندارد ملی آمریکا ارائه گردید.

مفسر در برنامه سی پلاس پلاس

مفسر خود برنامه ای کامپیوتری است که برنامه ی سطح بالا، داده ی ورودی آن و برنامه ی ایجاد شده به زبان ماشین، خروجی آن را تشکیل می دهد. به طور کلی ویژگی های مهم زبان C به اختصار به شرح زیر است:

  + زبان C به طور گسترده ای در دسترس است. مفسر های تجاری آن در بیشتر کامپیوتر های شخصی، مینی کامپیوتر ها و نیز در کامپیوتر های بزرگ قابل استفاده اند.
  + C زبانی است همه منظوره، ساخت یافته سطح بالا (مانند زبان پاسکال و فرتون . …) و انعطاف پذیر که برخی از خصوصیات زبانهای سطح پایین را نیز که معمولا در اسمبلی یا زبان ماشین موجود است داراست. در عین حال این زبان برای کاربردهای ویژه طراحی نشده و می توان از آن در همه ی زمینه ها، بخصوص به دلیل نزدیکی آن به زبان ماشین در برنامه نویسی سیستم، استفاده کرد. بنابراین سی بین زبان های سطح بالا و سطح پایین قرار دارد و در نتیجه اجازه می دهد که برنامه نویس خصوصیات هر دو گروه زبان را به کار برد. از این رو در بسیاری از کابردهای مهندسی به طور انحصاری زبان سی به کار می برند. (زبان های سطح بالا، دستور العمل هایی شبیه زبان انسان و پردازش فکری او داردند، همچنین یک دستور العمل زبان سطح بالا معادل چند دستور العمل به زبان ماشین است).
  + برنامه های نوشته شده به زبان c به طور کلی مستقل از ماشین یا نوع کامپیوتر است و تقریباً تحت کنترل هر سیستم عاملی اجرا می شود.
  + کامپایلرهای سی معمولا فشرده و کم حجم اند و برنامه های هدف ایجاد شده با آنها در مقایسه با سایر زبانهای برنامه سازی سطح بالا، خیلی کوچک و کار آمدند.

  + برنامه های سی در مقایسه با سایر زبانهای برنامه سازی سطح بالا، به راحتی قابل انتقال اند. دلیل آن این است که سی خیلی از ویژگی های وابسته به نوع کامپیوتر را در توابع کتابخانه ای خود منظور داشته است. بنابراین هر نسخه ازسی با مجموعه ای از توابع کتابخانه ای مخصوص به خود همراه است که بر اساس ویژگی های کامپیوتر میزبان مربوط نوشته شده است. این توابع کتابخانه ای تا حدودی استاندارد است و معمولا هر تابع کتابخانه ای در نسخه های متعدد سی به شکل یکسان در دسترس است.
  + C روش برنامه نویسی ماژولار را پشتیبانی می کند. همچنین از نظر عملگر ها نیز زبانی قوی است که عملگرهای گوناگونی برای دستکاری روی داده ها در سطح، بیت داراست.
  + به طور کلی جامعیت ، عمومیت، خوانایی، سادگی ، کارآیی، و پیمانه ای بودن که همگی از مشخصات برنامه ای ایده آل اند در زبان C پیاده سازی می شوند.

ویژگی های فوق موجب شده زبان C یکی از قویترین و محبوب ترین زبان های برنامه سازی دنیا مطرح شود.

اشتراک گذاری این صفحه
همچنین:  دانلود پروژه مسئله ۸ وزیر به زبان ++C و شرح آن