دانلود EasyBCD 2.2 ویرایش boot ویندوز

نرم افزار ادیت بوت ویندوز

در صورت نصب بیش از یک ویندوز در یک کامپیوتر، منویی در ابتدای روشن کردن کامپیوتر ظاهر میشود که به شما این امکان را میدهد تا از بین ویندوز های نصب شده یکی را انتخاب کنید تا راه اندازی شود.

برای کاربران عادی، ویرایش این منو کمی سخت است. همچنین در ویندوز ۷ این قابلیت بسیار محدود است و امکان ایجاد تغییرات را به کاربر نمیدهد.

اما توسط نرم افزار EasyBCD میتوانید هم در ویندوز XP و هم در ویندوز ۷ این منوی بوت را به راحتی ویرایش کنید.

 

           حجم فایل : ۱٫۵۲ MB


مختصری در مورد Boot شدن :

راه اندازی کردن یا بوت (boot) کردن بارگذاری سیستم‌عامل در حافظه کامپیوتر است که معمولاً از دیسک سخت و گاه گاهی از روی دیسک نرم انجام می‌شود.

راه‌اندازی معمولاً روال خودکاری است که با روشن نمودن یا بازنشانی (reset) رایانه شروع می‌گردد. مجموعه‌ای از دستورات که حافظه ROM(حافظه فقط خواندنی) قرار دارند، شروع به اجرا می‌کند. دسنورات مجموعه‌ای از خودآزماییهای هنگام روشن شدن (POST) را به منظور حصول اطمینان ار صحت عملکرد ابزارهایی مانند دیسکهای سخت انجام می‌دهند، سپس محل سیستم‌عامل راتعیین و آن را بارگذاری می‌کنند. در نهایت کنترل نیز را به سیستم‌عامل می‌دهند.

دیسک راه اندازی

هر دیسکی که توان بارگذاری و راه اندازی اولیه سیستم‌عامل را دارد، اغلب به یک دیسک نرم گفته می‌شود. که دارای یک علامت در اولین سکتور آن(بوت سکتور) یعنی وجود عددی خاص در آخرین ۲ بایت این سکتور است

راه اندازی سرد

روشن کردن رایانه و بار کردن سیستم‌عامل به درون آن روند راه اندازی شده کامپیوتر، هنگام روشن کردن آن را گویند. در این روند معمولاً چند تست سخت‌افزاری و سپس بارگذاری سیستم‌عامل از روی دیسک به حافظه صورت می‌گیرد.

راه اندازی گرم

راه اندازی مجدد سیستم به نحوی که نیازی به خاموش و روشن کردن آن نیست. این روندمعمولاً به مفهوم بارگذاری، یا بار گذاری مجدد سیستم عامل می‌باشد. در کامپیوترهای IBM و سازگار با آن کاربر می‌تواند با استفاده از ترکیب کلیدهای CTRL-ALT-DELعملیات راه اندازی گرم را انجام دهد.

اشتراک گذاری این صفحه
همچنین:  کلیدهای ترکیبی کیبورد با Alt - کاراکترهای مخفی