دانلود نرم افزار کد هگز رنگها RGB finder HTML color

HTML color

دانلود نرم افزار کد هگز رنگها RGB finder HTML color

نرم افزار کد رنگ هگز به شما کمک می کند کد رنگی که دوست دارید برای استایل خود استفاده کنید

لینک دانلود:

دانلود نرم افزار کد رنگ هگز یا نرم افزار کد رنگ HTML color

حجم فایل : ۲۹۶ KB

 

مختصری در مورد کدهای رنگ هگزادسیمال :

نوعی از مقداردهی رنگ‌ها، استفاده از کد هگز رنگها است. این کد تشکیل شده از ۶ کاراکتر که هر کدام از آنها می تواند یکی از مقادیر زیر باشد:

۰,۱,۲,۳,۴,۵,۶,۷,۸,۹,A,B,C,D,E,F

که این شش کاراکتر بهمراه علامت # می آیند، بدین شکل: #FF0099

این مقدار نمایانگر سه رنگ قرمز (Red) سبز (Green) و آبی (Blue) می باشد که اصطلاحاً به آنها RGB می گویند. اگر هگز یک رنگ را FF0099 در نظر بگیریم، FF مقدار ترکیبی رنگ قرمز، ۰۰ مقدار ترکیبی رنگ سبز و ۹۹ مقدار رنگ آبی را نشان می دهد که ۰۰ کمرنگ ترین و FF پر رنگ ترین حالت را نمایش می دهند. بطور مثال FF0000 کاملاً رنگ قرمز را نشان می دهد.

با ترکیب این ۱۶ کاراکتر می توانید ۱۶٫۷ میلیون رنگ بسازید. اما فقط ۲۵۶ رنگ هست که سازگار با کلیه سیستمهای عامل و مرورگرها است یعنی رنگهای غیر از آنها در سیستمهای مختلف با هم فرق دارند. به جدول زیر دقت کنید فقط رنگهای سازگار از ترکیب ۰۰,۳۳,۶۶,۹۹,CC,FF تشکیل شده اند که به آنها palette-safe colors   می گویند. 

نکته: بنا بر اعلام W3C بهتر است برای بکارگیری رنگها از خصوصیات استایل شیت‌ها استفاده کنید چون در آینده نزدیک خصوصیات رنگها در عناصر کاربردی نخواهد داشت و از رده خارج می‌شوند. همچنین از حروف بزرگ در مقداردهی رنگها استفاده کنید و علامت # را فراموش نکنید.

 می توانید در بخش روش عددنویسی باینری، اوکتال ، دسیمال و هگزا دیسمال در مورد سیستمهای عددنویسی مطالعه کنید.

اشتراک گذاری این صفحه
همچنین:  دانلود نرم افزار خاموش و ریستارت کامپیوتر ساعت خاص ShutDown Timer