تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس ASUS

نحوه ورود به بایوس

جهت تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس باید نحوه ی ورود به بایوس را بیاموزید. جهت ورود به بایوس، ابتدا بایستی بعد از اینکه دستگاه روشن شد، کلید Esc را فشار دهید. توجه داشته باشید که استفاده از کلید Esc باید هنگام نمایش لوگو(آرم) باشد. پس از انجام این مرحله، برای ورود به بایوس از کلیدهای جهت نما(بالا، پایین، چپ، راست) استفاده میکنیم. به این ترتیب که با رفتن بر روی گزینه Enter Setup، کلید Enter را انتخاب میکنید.

نحوه تنظیمات بوت

مرحله بعد تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس ،  پس از اینکه وارد بایوس شدید، با استفاده از کلیدهای جهت نما( بالا،پایین، چپ،راست) گزینه Securit را انتخاب کرده و پس از باز شدن زیر منو گزینه Secure Boot Menu را انتخاب کنید. در مرحله بعد باید جهت غیر فعال کردن Secure Boot Control، گزینه Disabled را نتخاب کنید.

در این مرحله باید با رفتن بر روی منوی Boot و جهت فعالسازی Launch CSM، گزینه Enabled را فشار دهید. اکنون تنظیمات لازمه بر روی بایوس سیستم شما، انجام شده است.

نهایی کردن تنظیمات بایوس

پس از انجام کلیه مراحل، جهت نهایی شدن و ذخیره تنظیمات بایوس لپ تاپ ایسوس، باید بر روی منوی Save & Exit رفته و با کلیک بر روی گزینه Save Changes and Exit، تنظیمات انجام شده را ذخیره و از محیط بایوس خارج شوید. پس از خروج از بایوس، زمانی که آرم دستگاه را مشاهده کردید، جهت انتخاب و بوت کردن دیسک و یا فلش مموری که مورد نظرتان است مجددا کلید Esc را فشار دهید.

اشتراک گذاری این صفحه
همچنین:  آموزش اتصال دو کامپیوتر با USB

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.