جایگزین کردن یا replace کردن فاصله با نیم فاصله در ورد Microsoft word

آموزش تایپ نیم فاصله نوشتن در ورد Word

نیم فاصله در ورد

شاید برای شما هم پیش آمده است که بخواهید در هنگام تایپ یک متن ساده یا بخشی از یک مقاله، تمام فاصله هایی که توسط کلید Space در ورد ایجاد شده است با نیم فاصله جایگزین کنید. این کار بعضی اوقات به خوانایی بهتر کلمات و ترکیبها و همچنین جلوگیری از بروز خطا و اشتباه در زمان خواندن متن کمک می کند و به زیبایی متن تایپ شده می افزاید.

برای نمونه در یک مقاله شما تصمیم می گیرید که تمام ترکیب کلمات و حروفی که به ” ها ”  و یا ” ی ” ختم می شوند کاملاَ بهم بچسبند.

مثلاً در واژه ” صفحه ها ” دیگر هیچ فاصله ای بین “صفحه” و “ها” نباشد.

خوب برای اینکار اگر بخواهید با جستجو و جایگزین کردن ( Search and replace ) آنها را در تمام متن تغییر دهید ، این کار ممکن نخواهد بود!

زیرا در قسمت جستجو و در پنجره جایگزینی ( replace ) نمی توان با استفاده از ctrl+- یک نیم فاصله تایپ کرد اگر هم از متن یک نیم فاصله کپی کنید در این پنجره کاراکتر ¬ چاپ می شود.

آموزش تایپ نیم فاصله در ورد

ابتدا وارد پنجره symbols شوید سپس برای کاراکتر No width Optional Break یک  کلید میانبر ( Shortcut key ) مانند Ctrl+Space تعریف کنید. البته می توانید ترکیب هر کلیدی که با آن راحت تر تایپ می کنید را انتخاب کنید.

حال می توانید با استفاده از این میانبر در پنجره replace کاراکتر نیم فاصله وارد کنید. این ویژگی در تدوین پایان نامه خیلی مفید است. پنجره replace با میانبر ctrl+g باز می شود.

اشتراک گذاری این صفحه
همچنین:  فارسی سازی اعداد آفیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.